Hazar Devleti
Hazar Ailesinin Anneler Günü Kutlu Olsun Logoikariam

Üye olmadan bütün bölümleri göremezsiniz!!!
Hazar Devleti
Hazar Ailesinin Anneler Günü Kutlu Olsun Logoikariam

Üye olmadan bütün bölümleri göremezsiniz!!!
Hazar Devleti
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hazar Devleti

HAzar Ailesi

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hazar Ailesinin Anneler Günü Kutlu Olsun

YazarMesaj
06ankara06

06ankara06

Hazar Ailesinin Anneler Günü Kutlu Olsun Empty
MesajKonu: Hazar Ailesinin Anneler Günü Kutlu Olsun   Hazar Ailesinin Anneler Günü Kutlu Olsun Icon_minitimePaz Mayıs 10, 2009 12:35 am

Anne-babaya öf bile demeyelim
Hz. Ebu’d-Derdâ’nın (ra), şöyle dediği rivayet edilmiştir: “Ben Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve sellemin şöyle buyurduğunu işittim: “Anne-baba, Cennet’in orta kapısıdır. Artık sen o kapıyı ister zayi et, ister muhafaza et.” (Tirmizî, Birr, 3)
Rabbimiz bizi şöyle ikaz ediyor: “Rabb’in şöyle buyurdu: Allah’tan başkasına ibadet etmeyin. Anneye ve babaya güzel muamele edin. Şayet onlardan her ikisi veya birisi yaşlanmış olarak senin yanında bulunursa sakın onlara hizmetten yüksünme, “öff!” bile deme, onları azarlama, onlara tatlı ve gönül alıcı sözler söyle. Şefkatle, tevazu ile onlara kol kanat ger ve şöyle dua et: “Yâ Rabbi, onlar küçüklüğümde nasıl beni ihtimamla yetiştirdilerse, ona mükâfat olarak Sen de onlara merhamet buyur!” (İsrâ Sûresi, 17/23-24)

Anneler Günü Kutlu Olsun..

Hazar Ailesinin Anneler Günü Kutlu Olsun
1 sayfadaki 1 sayfası